LUBISAN jest doskonałym środkiem dezynfekcyjnym, utrzymującym prawidłowe warunki zoohigieniczne w nowoczesnej hodowli zwierząt, przeznaczonym do dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich takich jak: chlewnie, kurniki, obory, stajnie, owczarnie, cielętniki, fermy strusi, gołębniki, pasieczyska, fermy zwierząt futerkowych.
Dodatkowo sprawdza się w dezynfekcji pomieszczeń socjalno-gospodarczych, środków transportu zwierząt rzeźnych i hodowlanych, środków transportujących pasze i komponenty paszowe, pomieszczeń wystawowych, klatek i wybiegów dla zwierząt, wag, ramp załadowczych oraz urządzeń produkujących pasze.
Poprzez swoje działanie aromatyzujące poprawia warunki utrzymania i pielęgnacji zwierząt oraz czyni pracę przyjemną dla personelu obsługującego zwierzęta. W związku z powyższym wpływa on zdecydowanie na poprawę wydajności i ekonomikę produkcji. Preparat zawiera naturalne związki fosforu, miedzi i żelaza oraz związki chloru. Jest nietoksyczny oraz całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt – może być stosowany w ich obecności. Stosowany szczególnie w profilaktyce chorób zakaźnych i zaraźliwych.
ZALETY STOSOWANIA LUBISANU
1) DEZYNFEKCJA
zapobieganie rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych takich jak bakterie, grzyby, pasożyty, neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów, redukcja wydzielania szkodliwych gazów z otoczenia, właściwości osuszające podłoże i wchłanianie wilgoci – szczególne zastosowanie w czasie powodzi, utrzymanie prawidłowego klimatu w pomieszczeniach dla zwierząt i poprawa warunków hodowli, skuteczne zwalczanie larw much rozmnażających się w ściółce oraz miejscach składowania obornika,
2) SKUTECZNOŚĆ
zmniejszenie ilości chorób w stadzie, ograniczenie stosowania antybiotyków i innych środków terapeutycznych, większe przyrosty wagowe u zwierząt, znaczny spadek upadków, lepsze wykorzystanie paszy, lepsza jakość mięsa, poprawa struktury sierści zwierząt i upierzenia ptaków, skrócenie okresu tuczu zwierząt, zwiększenie plonów - poprzez wzrost zawartości związków azotowych w gnojowicy i oborniku,
3) BEZPIECZEŃSTWO
zapobieganie występowania wielu chorób, a w przypadku ich pojawienia się wspomaganie leczenia, ochrona zwierząt przed infekcją, bezpieczne stosowanie w obecności ludzi i zwierząt, nowoczesny, ekologiczny i nietoksyczny produkt przyjazny dla środowiska, łatwy w użyciu,
WŁAŚCIWOŚCI
LUBISAN jest preparatem sypkim, koloru białego do lekko różowego, który w zalecanej dawce zwalcza oraz zapobiega rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych takich jak bakterie, grzyby, pasożyty oraz insekty. Środek ten odznacza się szerokim spektrum działania między innymi na następujące mikroorganizmy:
Salmonella spp., Staphylococcus spp., Aspergillus spp., Escherichia coli, Mycoplasma spp. Streptococcus spp, Haemophilus spp., Listeria, Włoskowiec różycy, Chlamydie, Brucella, Pseudomonas spp. Pasteurella spp.,Clavibacter michiganensis, Botrytis cinerea, Parvovirus, Coronavirus, wirus pryszczycy.
LUBISAN utrzymuje prawidłowy klimat w pomieszczeniach dla zwierząt i nie powoduje rezystencji, tzn. wykształcenia mikroorganizmów odpornych na ten środek. Dzięki swoim właściwościom zmniejsza uwalnianie do atmosfery amoniaku i siarkowodoru, co ogranicza stężenie tych gazów w pomieszczeniach dla zwierząt. Posiada właściwości wchłaniania wilgoci.
BADANIA i ATESTY
Liczne badania przeprowadzone między innymi w Polsce, a także jednostki naukowe za granicą wykazały wysoką skuteczność LUBISANU przeciw bakteriom, wirusom, grzybom, pasożytom oraz insektom. Ponadto, LUBISAN w połączeniu z gnojowicą lub obornikiem wykorzystywanym następnie jako naturalny nawóz, poprawia warunki glebowe powodując wzrost plonów. LUBISAN uzyskał zezwolenie Ministra Zdrowia nr 5577/13 na obrót produktem biobójczym.
WSKAZANIA
LUBISAN jest przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich, domowej hodowli zwierząt, jak również pomieszczeń z najbliższego otoczenia człowieka. Ma także szczególne przeznaczenie w czasie powodzi.
LUBISAN to środek dezynfekcyjny, mający zastosowanie wszędzie, gdzie chcemy zachować prawidłowe warunki higieniczne. Preparat zaleca się stosować jako środek profilaktyczny oraz w przypadku wystąpienia infekcji. Wskazane jest stosowanie LUBISANU w cyklu zamkniętym, tj. w okresach okołoporodowych, przy odsadzaniu zwierząt od matek, przy przenoszeniu zwierząt do innych pomieszczeń, a także w warunkach występującego stresu.
ZASTOSOWANIE
Preparat nanosi się na dezynfekowaną powierzchnię po uprzednim oczyszczeniu mechanicznym lub bezpośrednio na ściółkę przez równomierne posypywanie. Przed położeniem ściółki dawka zalecana 100g/m2. Jeżeli rozpoczynamy pierwszy raz dezynfekcję dawka wynosi także 100g/m2. Następnie preparat stosuje się w dawce 50g/m2, równomiernie posypując dezynfekowaną powierzchnię np. ściółkę, posadzkę betonową lub drewnianą przez kolejne trzy, dni a następnie raz w tygodniu według tabeli. W obecności zwierząt dawka 50g/m2. Korzystne jest dodatkowe zaaplikowanie LUBISANU w momencie pojawienia się symptomów chorobowych, w miejscach gdzie podaje się pokarm i wodę. W garści dorosłej osoby mieści się około 50g preparatu. LUBISANEM dezynfekujemy ściany pomieszczeń w dawce 1kg Lubisanu na 1,5 litra wody. Wystarcza to na około 15m2.
Środek w zalecanych dawkach nie posiada właściwości toksycznych i dlatego może być stosowany w obecności zwierząt.
Nie wykazano żadnych objawów ubocznych po zjedzeniu preparatu przez zwierzęta.
Uwaga!
* - rozpocząć na dzień przed oproszeniem,
** - rozpocząć na dzień przed odsadzeniem
***- rozpocząć na dzień przed zasiedleniem
TRZODA CHLEWNA: Zapobiega chorobom mokrej ściółki, dyzenterii, biegunkom tła alimentarnego, redukuje upadki prosiąt, zmniejsza zużycie leków , zmniejsza zachorowalność na choroby dróg oddechowych, streptokokozę, różycę, świerzb i inne. Umożliwia wcześniejsze odsadzenie prosiąt od maciory. Stosować bezpośrednio na podłogę lub na głęboką ściółkę.
BYDŁO: Poprawia zdrowotność wymienia oraz jakość mleka zmniejszając ilość komórek somatycznych w mleku. Poprawia twardość rogu i zmniejsza występowanie chorób racic, a także obniża zachorowalność cieląt na choroby płucno-jelitowe.
KONIE: Zapobiega gniciu strzałki, nieżytom dróg oddechowych, zapaleniu stawów u źrebiąt, redukuje wysoką zawartość amoniaku w stajni oraz ogranicza ilość much.
OWCE: Zapobiega występowaniu listeriozy, zanokcicy, niesztowicy oraz streptokokozy. Powinien być sypany na głęboką ściółkę.
DRÓB (kury ,kaczki, gęsi, indyki, strusie, gołębie i inne):
Zapobiega chorobom mokrej ściółki, pasożytom zewnętrznym, biegunkom piskląt, kokcydiozie, pomorowi rzekomemu grypie ptaków, a także zmniejsza zachorowalność na choroby dróg oddechowych. Osusza podłoże w związku z tym nie potrzeba ogrzewać pomieszczeń. Zmniejsza emisję amoniaku do atmosfery, tym samym powoduje oszczędności w opłatach za ekologię.
KRÓLIKI:
Utrzymuje należytą czystość i króliczą higienę, dzięki czemu ogranicza do minimum zagrożenie występowania inwazji pasożytów, bakterii i grzybów. Osuszając podłoże, eliminuje wilgoć i niebezpieczne dla hodowli larwy much, komarów, meszek oraz innych owadów. Chroni zwierzęta przed chorobami wynikającymi z niewłaściwych warunków mikroklimatycznych, m. in. zatruciami pokarmowymi, zapaleniem spojówek, myksomatozą, czy pasterelozą.
PRZECHOWYWANIE
Przechowywać w suchych pomieszczeniach w oryginalnych opakowaniach w temperaturze pokojowej przez okres 2 lat od daty produkcji, z dala od środków spożywczych i poza zasięgiem dzieci.
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Nie stwierdzono działań ubocznych dla ludzi i zwierząt. Podczas stosowania chronić drogi oddechowe i oczy przed bezpośrednim oddziaływaniem preparatu.
PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosować łącznie lub w obecności wodorotlenku wapnia i sodu.